Skocz do zawartości


Zdjęcie

TOP 10 przyczep rolniczych w 2015 roku

Napisany przez agrofoto, 21 maj 2015 · 24616 wyświetleń

Od początku roku zarejestrowano już 1833 nowych przyczep – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.


Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

10 slajdów


Dodatni trend na rynku przyczep rolniczych zdaje się nie mieć końca. Z miesiąca na miesiąc sprzedaż rośnie, a łączny wynik na koniec kwietnia br. to już 1833 rejestracje, czyli o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dobrą kondycję rynku odczuwają niemal wszyscy producenci. - W obecnej sytuacji doskonała kondycja rynku przyczep jest więcej niż zaskakująca. Pozostaje mieć nadzieje, że trend się utrzyma, a za sprzedażą przyczep pójdą również ciągniki. – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.
 
Pronar wciąż na topie
 
Kolejny miesiąc z rzędu największą sprzedaż zanotował Pronar. Producent z Narwi zarejestrował w kwietniu 261 nowych przyczep, co daje prawie 22 proc. więcej niż w marcu i 40 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W porównaniu z poprzednim miesiącem spadły jednak udziały rynkowe marki, które obecnie wynoszą 42 proc. Z 95 sprzedanymi sztukami i ponad 69 proc. wzrostem sprzedaży, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014, na miejsce drugie wskoczył w tym miesiącu Metaltech. W porównaniu z marcem sprzedaż Metaltechu wzrosła tymczasem o 36 proc. Na ostatnie miejsce na podium spadł w kwietniu Metal-Fach, który zarejestrował 94 przyczepy. Wynik ten oznacza dla producenta z Sokółki 42 proc. wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.
 
Tradycyjnie 10–12 T
 
Wciąż najpopularniejszym segmentem pozostaje przedział ładowności pomiędzy 10 a 12 ton. W kwietniu sprzedano aż 246 takich przyczep, czyli 79 sztuk więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Wzrost sprzedaży w porównaniu z kwietniem 2014 r. wynosi zatem 47 proc. W tym miesiącu na drugie miejsce wskoczyły przyczepy o ładowności 8000–8999 kg, które zanotowały 35 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym miesiącem roku poprzedniego (w kwietniu 2015 r. sprzedano aż 130 przyczep tej pojemności). Trzecie miejsce w zestawieniu najpopularniejszych ładowności zajmuje przedział 6–7 T z 112 sztukami zarejestrowanymi w tym miesiącu. W porównaniu z rokiem poprzednim segment ten zyskał ponad 7 proc.
 
1 miejsce: Wielkopolska
 
W rejestracji przyczep na 1 miejscu niezmiennie pozostaje woj. wielkopolskie. W kwietniu zarejestrowano tam aż 126 sztuk, a więc o 100 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Na miejscu drugim, tak jak w poprzednim miesiącu, znajduje się Lubelszczyzna, tym razem z 105 sprzedanymi sztukami. Wynik ten jest o 45 proc. wyższy od ubiegłorocznego. Ostatnie miejsce na podium zajmuje wciąż woj. kujawsko-pomorskie, które w kwietniu sprzedało 48 sztuk (czyli o 3 więcej niż w marcu, a o 9 proc. więcej niż w kwietniu 2014 r.). 
 
*Każdorazowo gdy w materiale jest mowa o sprzedaży ciągników czy przyczep rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.
 
ale bym jeździł !

 

 • Raportuj
Zdjęcie
mariuszowy
lis 17 2015 15:13

Jak takie 12 ton wpłynie na wydajność mojej Proximy? Raczej w porządku czy lepiej brać mniejszą?

 • Raportuj
Ta... te większe są lepsze.
 • Raportuj

A gdzie pom -eko ze Szczecinka?? Moim zdaniem dużo lepsze przyczepy niż reszta w zestawieniu.... szczerze polecam!

 • Raportuj
Metal tech to przyczepy nie to zajechania.Mam już je sporo lat i trzymają się znakomicie.
 • Raportuj

Przyczepy z MCMS Warka godne polecenia, bardzo dobrze wykonane i homologacja na wszystko.

 • Raportuj

dlaczego moja przyczepa ( która polecam każdemu ) jest na 10 miejscu ? :( 

 

 • Raportuj

Najlepsze przyczepy[ w/g mnie] w kraju produkuje POM EKO ze Szczecinka [ tutaj  jest ich brak]. Szczerze polecam.

 • Raportuj

:rolleyes:

 • Raportuj
Przestrzegamy przed metal fach kupisz wady fabryczne a firma ma to w du...
 • Raportuj

eż mamy pronara i  póki co nie było powodow do narzekania. 

 • Raportuj
Samorobka do c330. Witam przymierzam się do wykonania przyczepy samoróbki do ciapka. Prawdopodobnie jednoosoówkę i do ładowności około 3t. Chodzi mi o to jakie materiały i od czego wziąć oś i koła. Przyczepa nie może być zbyt duża taka odpowiednia do ciapka. Z góry dzięki za odpowiedzi.
 • Raportuj

natomiast solidne burty do przyczep robi www.zychar.pl

 • Raportuj